Hotovo! Pavel Reigl v Imole získal superdouble a stal se šampionem CRC 2019/2020


Vítězslav Otáhal Jr.27.02.2020

Pavel Reigl aka TX3 Tejpek z týmu Fadee Gaming se stal vítězem Czech Real Cupu 2019/2020, a to dva závody před koncem sezóny. Z patnácti závodů v jedenácti kolech jich vyhrál jedenáct a na cestě k nejnovějšímu vítězství ho nezastavil ani SRS-X start, kdy startoval z desátého místa. V Imole i přes počáteční trápení nakonec získal takzvaný superdouble (2x 25 bodů + 2x 2 body za fastest lap), což se nikdy nikomu nepodařilo a nyní má 324 bodů. Tím utekl průběžně druhému Lukáši Sprušanskému na rozdíl rovných 100 bodů, což mu zajišťuje nedostižný náskok. Nutno bohužel poznamenat, že Lukáš Sprušanský v posledním kole nestartoval, čímž definitivně ztratil šanci konkurovat Reiglovi v boji o titul, byť více teoretickou, než reálnou.

Pavel Reigl je ve výtečné formě, vyhrává závod za závodem a proto může být důležitým pasivním hráčem v boji o celkové druhé a třetí místo, který proběhne v nadcházejících dvou posledních závodech sezóny. Bodové poměry přislibují bitvu mezi hned třemi jezdci, a to zmíněným Lukášem Sprušanským (lukas2211; 224 bodů), Vítězslavem Otáhalem Jr. (mew3; 217 bodů) a Jakubem Jánským (JJ; 213 bodů). Jezdce mezi sebou dělí nevelký bodový rozdíl. V italské Monze osedlají vůz Ferrari F50 GT, ale rozhodne nejspíš až závěrečný závod v Brně s vozy třídy Group 5.

Blíží se tedy poslední dva závody CRC 2019/2020 a zároveň jsou to poslední dva závody ve hře Project CARS 2 vůbec. Z pohledu absolutního počtu závodů v CRC mají tyto závody pořadová čísla 99 a 100. Přijďte s námi zakončit a oslavit jednou velkou etapu této ligy stým závodem Czech Real Cupu!