Finálové drama se blíží: Vons v Suzuce závod nedokončil a absolutního vítěze šampionátu určí až poslední zastávka v australském Mount Panorama. Bitva nastane i o bronz


Víťa Česnek / zprávapořadatel
Publikováno 22. 3. 2022

Marek Vons měl obrovskou šanci obhájit loňský titul již v předposledním závodě šampionátu v japonské Suzuce, závod však z blíže neuvedeného důvodu nedokončil, čímž vykřesal naději pro svého týmového kolegu Martina Lorence, který na úřadujícího mistra nyní ztrácí pouhých 11 bodů, takže, a teď je to samozřejmě pouze jeden z mnoha scénářů, pokud Martin Lorenc v Austrálii vyhraje a Marek Vons dojede nejlépe čtvrtý, konečné pozice si jezdci v tomto ročníku promění (samozřejmě nezasáhnou-li do pořadí ještě případné pozávodní penalizace).

Samotná skutečnost, že budeme svědky rozhodování o vítězi až v úplně posledním závodě sezóny, je v CRC extrémně vzácná - ještě nikdy totiž nenastala a pro ligu je to jistý milník. Na druhou stranu už poměrně dlouhou dobu máme hotovo v soutěži týmů, kde drtivě vede tým Lost Connection Racing. To je z pohledu výsledků minulých ročníků spíše opačný trend.

Ale zpátky do současnosti. Spousty pozic nejsou uzavřeny ani v top ten jezdců. Zejména o třetí místo je možné očekávat vyhrocené souboje, protože náskok aktuálně třetího Miša Štubňi je pouhých 9 bodů na čtvrtého Filipa Brejchu. O něco hůře je na tom Pavel Eisenhammer, který na Štubňu ztrácí bodů 12.

Poslední závod hlavního šampionátu Czech Real Cupu 2021/2022 a tedy i celé sezóny můžete sledovat již tuto sobotu na našem YouTube kanálu živě od 19:30 prostřednictvím live streamu, kterým vás provede PeeTee (odkaz níže).