O T Á Z K Y

P i e t r a T e d e s c aConTra v Otázkách Pietra Tedesca


[PIE] | 16.11.2019

Do CRC se po bezmála dvou letech vrátil PietroTedesco, jeden z původních pořadatelů, a s ním se do CRC vrací také oblíbené rozhovory, jichž byl v prvopočátcích ligy právě Pietro strůjcem. Na úvodní rozhovor si do své místnosti pozval ConTru, který je sice nováčkem v CRC, nikoliv však nováčkem v motorsportu jako takovém. Po čtvrtém kole vystřelil z chvostu tabulky až na osmé místo díky zisku bronzu.

Pietro: Ahoj, gratuluji k tvému pátému a především třetímu místu v minulých dvou závodech čtvrtého kola ve Willow Springs. Než začneme rozhovor o tomto závodě, respektive o těch dvou minulých, poprosil bych tě, aby ses nám v krátkosti představil a pověděl nám, jak jsi k závodění přišel a co tě nalákalo do CRC?

ConTra: Ahoj, abyste mě neznali jen podle nicku, tak mé pravé jméno je Lukáš Bilský. Na Facebooku jsem však jako Lukáš Stuchlík, což je moje rodné příjmení, kdyby to někoho zajímalo. A je mi 28 let. O závodění jako takové se zajímám od svých asi 21 let, kdy jsem si koupil své první auto - Mazdu RX-8, díky které jsem získal hodně zkušeností, jak mechanických, tak i řidičských. Ve stejné době jsem začal jezdit i v rFactoru Octavia Cup, ale jelikož se liga během chvíle rozpadla, tak jsem odjel jen pár závodů. Poté byl dlouho klid a věnoval jsem se pouze reálným autům, jako bylo BMW E36 Coupé, které jsem stavěl na drifty, nebo jsem pomáhal kamarádovi na rallye. Minulý rok jsem se zúčastnil dvou VR závodů v Realita Gaming Baru v Ostravě, kde jsem obsadil 3. a 2. místo. Nedávno mě ale napadlo, že bych mohl začít jezdit online závody, a tak jsem začal hledat ligy ve hře Project Cars 2, kterou jsem si i kvůli této lize koupil. Druhou variantou byl prodej nevyužívaného volantu, ale naštěstí jsem si to rozmyslel.

Pietro: Díky za vyčerpávající představení pro nás všechny, kteří tě znají pouze na trati. Evidentně máš v osobním životě blízko k vůni benzínu. Pokud jsem to správně pochopil, vyznáš se i dobře v nastavení vozu. Vyplatí se ti tahle zkušenost i zde v CRC při nastavování? Dá se to přenést z reálu i sem do e-sportu?

ConTra: Kratší odpověď nebyla možná. V nastavení auta se sice vyznám, ale pro mě je přenesení do virtuálu dost obtížné, protože v dílně neřešíš, kolik stupňů má mít kolo odklon, aby se to projevilo na čase. Navíc se věnuji převážně driftu a to je úplný opak toho, co chceme tady. Takže co se týče nastavení auta, různě testuji, hledám i setupy na internetu a snažím se přiblížit konkurenceschopnému času.

Pietro: Docela by mě zajímalo, jaký máš pocit z VR závodů? Nikdy jsem to na hlavě neměl a neznám ten požitek. Je to jiné?

ConTra: Je to úplně super a doporučuji. Hlavou se můžeš koukat kolem sebe tak, jako kdybys jel ve skutečnosti. Ještě kdyby ten viděný obraz měl lepší kvalitu, bylo by to úplně super. Měl jsem HTC Vive. Ze začátku mi z toho ale bylo blbě. Čekáš přetížení a nic.

Pietro: Před pár dny jsem se díval na Svět Motorů, kde byl záznam z průběhu eventu v Brně (Czech Drift Series, pozn. redakce). Byl ses na něj podívat, nebo ses i sám blíž zúčastnil za nějaký tým? Myslím v driftu.

ConTra: Bohužel ne, ale doufám, že se na nějakém závodě objevím, takže momentálně kluky sleduju na Youtube a fandím našim ostravským drifterům. Přes zimu mám v plánu stavět nové auto a když se hodně zadaří, tak bych mohl v příštím roce stihnout nějaké závody v Ostravě a okolí. Pokud by měl někdo z ligy zájem o svezení, tak si mě najděte v depu.

Pietro: Tak to je parádní a budeme ti fandit. Rozhodně budeme rádi, když nás budeš informovat a pokud někde budeš závodit nebo jezdit, tak nám hoď pozvánku. Já osobně jezdím okruhy na motorce, takže pro tyhle věci mám slabost. Teď přejdeme k poslednímu závodu. Po ceremoniálu jsi měl evidentně radost. Předešlé dva závody nejspíš nedopadly podle tvého očekávání a třetí event se ti docela povedl. Kde si myslíš, že byl klíč k tomuto úspěchu za tvůj tým?

ConTra: Určitě pošlu pozvánku, až něco pojedu. Myslím si, že většina z nás jsou petrolheads. A máš pravdu, tenhle závod mi udělal vážně radost. Předešlé závody nedopadly díky mé nezkušenosti a nepřipravenosti. V prvním závodě v Daytoně jsem udělal mnoho chyb včetně špatného pit stopu, kdy jsem si špatně odklikl profil a mechanici mi neopravili rozbité auto, a tak jsem následující kolo musel do boxu znovu. Ve druhém závodě jsem řídil dané vozidlo poprvé v životě a ještě k tomu na trati, kterou jsem vůbec neznal (Ford Mustang Cobra TransAm; Road America, pozn. redakce), a tak jsem jel hlavně na jistotu, to znamenalo nenabourat a získat alespoň nějaký bod, což se povedlo. Na poslední závod jsem se ale připravil a i když jsem v kvalifikaci nedopadl úplně dobře, tak v závodě jsem jel stále své tempo s cílem udělat co nejméně chyb. Takže klíčem k tomuto úspěchu byla určitě připravenost a velká trpělivost.

Pietro: Strategie se vyplatila. Já osobně jsem měl tu čest si s tebou pár kol zazávodit a i když jsem byl o něco rychlejší, tak se mi tě nepodařilo předjet díky tvé defensivní stopě, kterou jsi držel a nenechal ses mnou rozhodit. Myslím si, že o tobě ještě uslyšíme a uvidíme tě v tabulce v horní části. Co říkáš na kvalitu CRC?

ConTra: Byl jsi pěkně dotěrný. Vždycky se mi podařilo kousek poodjet, ale ty jsi mě zase dojel, takže nervozita byla, což jsi mohl vidět i v poslední zatáčce před cílem, kde jsem udělal pořádnou chybu. Na tu horní část tabulky se zatím úplně necítím, jsem prakticky nováček a v lize je pořádná hromada konkurence a zkušenějších jezdců, ale budu se snažit udělat maximum, aby tomu tak bylo. Kvalita CRC se mi zdá na velmi dobré úrovni, hlavně to tady má řád, který všichni poctivě dodržují. Navíc je super domluva s vedením ligy - mew3 rád poradí se vším a hlavně i toleruje to, že třeba nemám ještě vybrané livery a auta do dalších závodů. Dokonce mi i pomohl vybrat livery na tento závod, když mi odešel monitor a já čekal, než mi dorazí nový. Za mě super přistup a i tímhle posouvá kvalitu ligy nahoru.

Pietro: Moc rád to slyším. Před lety jsem tenhle šampionát vedl po zakladateli, který šampionát opustil v půlce sezóny. Snažili jsme se o čisté a fér závody v komunitě lidí, kteří mají zájem jezdit čistě a pokud přijde od nováčka v CRC pochvala, tak to pořadatele potěší. Díky za mewa, který tomu dává poslední dva roky možná už třetí fazónu. K téměř závěru našeho rozhovoru se tě nemohu nezeptat na vznik tvého nicku, i když mi to trochu vane k driftu.

ConTra: Kluci, děláte to dobře a dělejte to dál, možná bych trošku popustil uzdu kontaktům, jako v DTM, ale to je jen můj pohled na věc. Pravidla máme všichni stejné a musíme je dodržovat. Vznik nicku... to musím pátrat hodně do historie... to mi bylo asi tak 12 a tehdejší spoluhráč mi poradil toto... mně se to nějak zalíbilo a už mi to zůstalo, takže s driftem to nemá nic společného, jelikož jsem v té době ani nevěděl, že nějaký drift vůbec je, ale celkem se mi to trefilo do života. Ještě když se vrátím k tomu co děláte, mám za sebou vedení různých herních projektů, a podílel jsem se třeba i na PLAYzone.cz atd., takže dokážu posoudit, že to děláte vážně dobře, palec nahoru.

Pietro: Já si nechci přihřívat polévku. Nyní už jsem jako řadový jezdec, stejně jako ty (No děláš přece rozhovory, Pietro.; pozn. redakce). Tohle je teď počin mewa a myslím si, že to dělá velice dobře a má to i pěknou fazónu. Moc ti děkuji za tvůj čas a na závěr tvůj tip, kde by ses sám tipoval na konci sezóny v tabulce?

ConTra: Chtěl bych se pohybovat někde v první desítce. Uvidíme v dalších závodech, jestli na to mám. Hraje tady mnoho faktorů. Některá auta mi vůbec nesedí a někdy nemám vůbec čas trénovat kvůli práci nebo rodině, a někdy se mi vůbec ani trénovat nechce, protože jako IT specialista sedím celý den u PC. Díky za rozhovor a i ode mě hodně štěstí do dalších závodů.

Pietro: Naprosto chápu. Děkuji ti za pro mě velice zajímavý a příjemný rozhovor a přeji ti hodně štěstí a úspěchu po zbytek sezóny. Třeba se ještě v redakci znovu potkáme.